Home » Haberler » Petrol OPEC eylem umudu solma, Çin verileri yüzde 4 düşer

Petrol OPEC eylem umudu solma, Çin verileri yüzde 4 düşer
Karolin Schaps tarafından

İlgili Hikayeler

Brent yüzde 4 sürme hisse senetleri ralli kadar; Aşağı ABD ham Reuters
Goldman Sachs fiyat tahmini Reuters keser gibi yağ yaklaşık yüzde 2 kopuş
Goldman Sachs fiyat tahmini Reuters keser gibi yağ yaklaşık iki yüzde kopuş
Brent hisse senetleri ralli sürme, yüzde 4 kadar yerleşir; Aşağı ABD ham Reuters
Benzin talebinin uzaklıklar ABD ham inşa Reuters gibi petrol mitingler
LONDRA (AA) – Petrol, Çin, dünyanın en büyük enerji tüketici zayıf ekonomik veri olarak Pazartesi günü yüzde 4 düştü fiyatlar üzerinde tartılmış ve OPEC kaynak düşüş kök acil bir toplantı konuşma aşağı oynadı.

Piyasa zaten büyük bir tedarik çıkıntısı tarafından aşağı tartılır zaman Çin’in imalat sektörü bir anda dünyanın en büyük ikinci ekonomisi talep hakkında endişeler ekleyerek, Ocak ayında 2012 yılından bu yana en hızlı tempoda daralmıştır.

“Çin denklemin talep tarafında tüm emtia sektöre ağırlığında, çünkü zayıf Çin PMI (satın alma yöneticileri endeksi) fiyatları aşağı sürüş,” Carsten Fritsch, Frankfurt’taki Commerzbank kıdemli petrol analisti söyledi.

Brent ham Nisan vadeli (LCOc1) GMT 1451’de aşağı 1,44 $, ya da yüzde 4, 34,55 $ bir varil vardı. Cuma günü sona Mart Brent sözleşme, $ 34,74 varil yerleşti.

ABD West Texas Intermediate (WTI) (CLc1) aşağı 1,56 $, ya da yüzde 4,6, 32,06 $ bir varil oldu.

Üst düzey bir OPEC kaynağı o Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü acil bir toplantı hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğunu bir Suudi Arabistanlı gazetesine anlattı.

Rus enerji yetkilileri çıkış yönetmeye OPEC lynchpin Suudi Arabistan önerileri aldığını söyledi ve konuşmaya hazır olduğumuzu sonra Petrol fiyatları geçtiğimiz hafta atladı.

“Biz küresel büyümenin bizim ekonomistlerin tahmin değil mevcut seviyeleri, keskin zayıflar sürece böyle bir kesim ortaya çıkar sanmıyoruz,” yatırım bankası Goldman Sachs bir rapor açıkladı.

Geçen ay yaptırım yıl sonra pazarlara tam olarak dönmesine izin verildi OPEC üyesi İran, kesim katılmak için bugüne kadar isteksiz olduğunu.

Kısmen İran’ın dönüşü nedeniyle OPEC üretim aşağı yüzde 70 orta 2014 yılından bu yana fiyat çekti talep aşan fazla 1 milyon varil arz ekleyerek, günde 32,6 milyon varil (varil), yılın en yüksek seviyesine sıçradı.

OPEC üyesi Irak’tan petrol ihracatı Ocak ayında yükseldi, petrol bakanlığı önceki aya kadar 3.215.000 varil gelen, 3.285.000 varil ortalama ulaşan, Pazartesi günü yaptığı açıklamada.

Ancak, güney alanlardan toplam üretimi, geçtiğimiz yılın sonunda ulaşılan bir rekor geçen ay düştü.

Sözleşmeler 12 yılın en düşük seviyesine beri Brent ham fiyatlarının hemen altında iki hafta içinde en fazla yüzde 30 arttığını söyledi.

Yatırımcılar petrol rebound spekülasyon bir işareti olarak, InterContinental Exchange verileri Brent net uzun pozisyonları geçtiğimiz hafta dört yıl içinde en gül gösterdi.

“Brent ham petrol boğa eylem Part … yağ kompleksi parçaları hem backwardation bu ürünleri koydu NGL (doğal gaz sıvıları) ve nafta çok güçlü Çin ithalat ile destekleyici Asya’daki temel dan Asya ve Avrupa’da, “Bjarne Schieldrop Oslo SEB Piyasalar baş emtia analisti söyledi.

(; Jan Harvey ve David Clarke tarafından düzenleme Henning Gloystein Singapur’da tarafından ek raporlama)
İşletmeler için Google ÇeviriÇevirmen Araç SetiWeb Sitesi ÇevirmeniGlobal Pazar Fırsatları Aracı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *
Email *
Website

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>